Lángoló padlás
Négy tűzoltóautó és 15 tűzoltó vonult Szombathelyről ahhoz a tűzhöz, ami Acsád határában, egy tyúkfarmon keletkezett. A könnyűszerkezetes, kb. 200 négyzetméteres épület tetőterében elhelyezett szalmabálák kaptak lángra, a tűz átterjedt a gerendákra és a tetőre is. A helyszínen lévő lánglovagok parancsnoka senkit nem engedett be az épületbe, mivel ott egymáshoz közel álltak a ketrecsorok, a sűrű füstben szinte semmit nem lehetett látni és a mennyezet is több helyen beomlott. A tűz keletkezésének oka még nem ismert, de feltételezhető, hogy elektromos zárlat miatt csaptak fel a lángok.
A legtöbb tyúk túlélte
Az egyik munkástól megtudtuk, hogy 3 ezer tojótyúk van a házban. A tűzoltók igyekeztek megfékezni a lángokat és kapacsokkal húzták le a tetőről a vizes, de izzó szalmát. Amint lehetőség nyílt rá, azonnal megkezdték az ázott, reszkető tyúkok menekítését. Ládákban és kézben hordták a szárnyasokat a nagy sárban egy biztonságos, védett épületbe, ahol azok megszáradhattak. Egyelőre nem lehet tudni, mekkora a veszteség, mivel a víz miatt megfázhattak az állatok a fagypont körüli hőmérsékletben, a füst miatt pedig tüdőödéma alakulhat ki náluk. Néhány ketrecre parázsló deszka szakadt, ezt a részt cikkünk írásakor még nem érték el a tűzoltók.
Nem jöttek segítő kezek
Több órával a tűz keletkezése után is csak a tűzoltók és a háziak mentették a tyúkokat, holott a faluban már elterjedt, hogy hol van tűz. Számunkra furcsa, miért nem mentek a falusiak segíteni a bajban, ahogy azt már nagyon sok esetben tapasztaltuk hasonló esetekben, vagy erdő-, gabonatűznél. Az egyik lánglovaggal megosztottuk kérdésünket, mire érdekes választ kaptunk. A tűzoltó egy nemrégiben történt jáki tűzesetet említett, ahol istálló gyulladt ki. A kocsma előtt népes csoport verődött össze, de csak kíváncsiskodtak az emberek, a segítségüket nem ajánlották fel a bajba jutott családnak.