50. alkalommal látta vendégül a MJUS-Fortress Körmendet a Zalakerámia ZTE KK. A jubileumot egy nyolcvanadik születésnapját ünneplő ZTE drukker labda feldobása koronázta meg.
Aztán kezdetét vette a találkozó. Alekszejev biztos kézzel fogta meg a labdát a feldobásnál, az első kosarat mégis Watson szerezte. A fehérorosz azonban hamar válaszolt rá. Nagyon szorosan alakult a párharc első néhány perce. A körmendieknél főleg Alekszejev gyűjtögette a pontokat, a túloldalon pedig Kyle Wilson volt az egyik vezéregyéniség. Tóth Gergely büntetője után lélegzetvételhez, és hárompontos előnyhöz jutott a Körmend. Amit aztán a kivédekezett zalai támadás után Booker hat pontra tornázott fel. A negyed végén azonban Gáspár Dávid biztos kézzel engedett el egy hárompontost, így elérhető közelségben maradtak a piros-feketék zalai riválisuknak.
Booker parádés betörése nyitotta a második negyedet, majd Kutasi hasonlóképpen szerzett kosarat. A fiatal irányító és Alekszejev összjátéka után kilenc pontra lépett el a Körmend. Időt is kért Völgyi Péter, a Zalaegerszeg edzője. A ZTE azonban a folytatásban sem tudott kosarat szerezni. Ellentétben a vasiakkal, akik már tizenegy pontra léptek el. A folytatásban ugyan több hibával játszott a Körmend mint korábban, a zalaiak azonban így sem tudtak komolyabban faragni hátrányukból. Több perces kosárcsend után Watson szerezett egy kosarat betörésből. Hat pontra csökkent a felek közti különbség. Majd csapat-technikait kapott a Zalaegerszeg. Thomas állt a büntetővonalra, a légiós azonban csak egy dobását értékesítette. A vendég támadás után Scott talált be egy hárompontossal, az etapot pedig Hinnant dobása zárta.
Alekszejev horogdobása nyitotta a második félidőt, ezzel ismét tizenegy pontra lépett el a Körmend. A fehérorosznak a továbbiakban is nagy szerepet szántak a társak. A ZTE nem nagyon tudott mit kezdeni a Körmend mélységi játékával. Watson és Trepák faultos kosara után ugyan csak tizenegy pontra közelítette meg a piros-feketéket a Zalakerámia, Sabáli Balázs mégis időt kért. Megtörni látszott a vendégek lendülete, ám Scott ennek ellenére magabiztosan engedett el egy duplát. Wilson büntetőivel tovább zárkózott a zalai gárda. Az amerikai tovább parádézott, és négy pontra hozta fel övéit. Kámán betörése után pedig már csak egy kosárra olvadt a vasi előny. Scott növelt ezen valamelyest, aztán Kámán hamar válaszolt rá. Hinnant büntetői után már csak két pont maradt a csapatok között. Booker dobott el egy triplát a negyed utolsó másodpercében, a légiós azonban pontatlan volt.
Trepák triplájával átvette a vezetést a hazai csapat. Hinnant büntetőivel pedig már három pontra lépet el ZTE. Thomas azonban labdát szerzett, ám Hinnant odaütött neki. A körmendi légiós egálra hozta az állást. Továbbra is maradt a szoros eredmény. Hol egyik, hol másik gárda volt előnyben egy-egy kosárral. Booker triplájával került az utolsó percben egy pontos előnybe a Körmend. Azonban nem sokkal később Watson labdaszerzését követően változott a helyzet. A ZTE egypontos előnnyel várta az utolsó 19 másodpercet. Booker tört be, azonban Trepák megállította. Az amerikai szabálytalankodása miatt pedig még dobhatott is kettőt a ZTE centere. A hárompontos vasi hátrányt Thomas próbálta az utolsó támadásnál egálra hozni egy triplával. A dobás azonban kimaradt. Győzött a ZTE.