A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság kábítószer-kereskedelem bűntett miatt folytat eljárást egy 37 éves harkai férfi ellen. Lakossági bejelentést követően tartottak házkutatást a soproni nyomozók egy újkéri családi háznál hétfőn a déli órákban. A rendőrök a ház három helyiségében 498 tő, különböző fejlettségi stádiumú kábítószergyanús növényt, illetve ezek termesztéséhez szükséges berendezéseket találtak, amiket a helyszínen lefoglaltak.
A járőrök a növények termesztésével és gondozásával gyanúsított H. Sz. 37 éves harkai lakost elfogták és előállították. A férfit - őrizetbe vétele mellett - gyanúsítottként hallgatták ki az ügyben. A gyanúsított kihallgatásán beismerte a bűncselekmény elkövetését.