Pénteken késő este 5,7-es erősségű földrengés volt Bosznia-Hercegovinában az Európai Földközi-tengeri Szeizmológiai Intézet mérése szerint. A földrengés következtében egy 28 éves nő meghalt, miután a Mostar alatt fekvő Stolacban szikla zuhant egy házra. Kórházba vitték, de ott már nem tudtak segíteni rajta. Több sérültről is van hír, sokaknál pánikroham jelentkezett a történtek miatt. A helyi hatóságok szerint több épület beomlott Stolac, Ljubinje és Mostar városában.
A rengés epicentruma Ljubinjétől 14 kilométerre volt északkeletre, fészke pedig 5 kilométeres mélységben. A földrengést az egész Balkánon érezni lehetett, tudósítók beszámolói szerint Belgrádban, Zágrábban és Szkopjéban, az epicentrumtól több mint 400 kilométeres távolságban is észlelték a nagyjából 20 másodpercig tartó földmozgást. Később több kisebb utórengést is érezhettek a környéken élők.
MTI