Szombathelyen adja húsvéti nagykoncertjét a 100 Tagú Cigányzenekar. Április 7-én, szombaton este az AGORA Művelődési és Sportház ad majd otthont a nagyszabású koncertnek, melyen valóban száz zenész foglal majd helyet a színpadon - mondta el Beke Farkas Nándor, a zenekar főtitkára az eseményt beharangozó keddi szombathelyi tájékoztatón. Szavai szerint 2012-ben a világhírű zenekar - amely koncertezett már Európa számos országában, Amerikában, Ausztráliában, Afrikában és Új-Zélandon is - magyarországi koncertkörútján valamennyi megyeszékhelyre szeretne ellátogatni. Számunkra a legfontosabb és a leghozzáértőbb közönség, amely leginkább érti és érzi a zenénket, a magyar - hangsúlyozta Beke Farkas Nándor. A klasszikus szimfonikus zenekarként működő együttes szombathelyi húsvéti nagykoncertjén is játszik majd Strauss-, Erkel-, Rossini-, Liszt- és Brahms-műveket, de természetesen felcsendül majd magyar cigánymuzsika is. (Forrás: MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!