A legfrissebb vízügyi jelentés szerint a Balatonból tavaly - az elmúlt 12 évben immár hatodszor - ismét több víz folyt, párolgott, szivárgott el, mint amennyi a befolyóin át és csapadék formájában belekerült. Ez arra figyelmeztet, hogy minél előbb foglalkozni kell a problémával - mondta Molnár Gábor, a Balaton Fejlesztési Tanács munkaszervezete, a Balatoni Integrációs Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője az MTI-nek csütörtökön. Hozzátette: a 2000-es évek elején történt drasztikus vízszintcsökkenés idején sok teória született a Balaton esetleges vízpótlásának lehetőségeiről, amit egy kézlegyintéssel elvetettek, miután a természet "rendezte" a kérdést, most azonban ismét aktuális a kérdés, különösen, mert a tó vízháztartása nagyon sérülékeny.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!