Diákcsereprogram elindításának tervével látogatott Sherko Abraham Ali Dizei, az Iraki Köztársaság magyarországi nagykövet-helyettese a Savaria Egyetemi Központba. A diplomata véleménye szerint a magyar fiatalok az iraki egyetemeken arab és kurd nyelvet, valamint történelmet, illetve régészetet hallgathatnának. Az országban eddig a régészeti lelőhelyek alig tíz százalékát tárták fel, ezért egyedülálló lehetőségekkel rendelkezik az archeológia iránt érdeklődő fiatalok számára. A diplomata elképzelése szerint az iraki hallgatók a vasi megyeszékhelyen mesterképzésben vehetnének részt. A két intézmény együttműködésével kapcsolatban a jövőben tovább folytatódnak a tárgyalások.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!