Az alapítás gondolata már 35 éve megszületett, de csak 2002 márciusában került sor a felavatására – tudtuk meg Markovics Tibortól az Őrségi Nemzeti Park igazgatójától. A jubileumi ünnepség ma délután fél 4-kor kezdődik Őriszentpéteren, melyen Schmitt Pál köztársasági elnök is rész vesz majd. A rendezvény után az Őrség ízeivel ismerkedhetnek a résztvevők. A nemzeti park körtermében előadásokkal várják az érdeklődőket. A jövőt illetően cél nem változott: szeretnék a helyi lakosokkal, gazdákkal szorosan együttműködve továbbra is aktívan fejleszteni a területet – tette hozzá az igazgató.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!