Nyilvánosságra hozta keresetét több ismert olasz múzeum igazgatója. Kiderült, hogy az, aki Botticelli festményeire vigyáz, kevesebbet érdemel mint egy olasz parlamenti alkalmazott. Az olasz kormány minisztereinek és az állami vezetőknek a példáját követve az itáliai múzeumok vezetői is nyilvánosságra hozták fizetésüket. A minisztereknél a leggazdagabbnak, évi bruttó hétmillió eurós keresettel az ügyvédből lett igazságügyminiszter bizonyult. A politikusok az átláthatóság jegyében tették, a múzeumigazgatók tiltakozásképpen, mivel jogtalannak érezték, hogy érdemeikben nem, de fizetésükben jelentősen lemaradnak a miniszterek mögött - számolt be az olasz sajtó a precedens nélküli kezdeményezésről. Az olaszok így megtudták, hogy az ország egyik leglátogatottabb múzeumának, a firenzei Uffizi-képtárnak az igazgatója, Antonio Natali havonta nettó 1780 eurót keres. (Forrás: MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!