A maggyűjtés nyugat-magyarországi központja a Savaria Múzeumban van, térségi koordinátora dr. Balogh Lajos botanikus. Olyan magmintákat gyűjtenek, amelyek reprezentálják Magyarország és a Pannon ökorégió teljes növényvilágát. Egyfelől az emberiség táplálására használt, másfelől a vadon élő növények sokféleségét. A növényeket egyre nagyobb mértékben veszélyezteti az éghajlatváltozás, a természetes élőhelyek emberi tevékenység okozta eltűnése, feldarabolódása, leromlása. A magbank lehetőséget nyújt a genetikai változások felmérésére is, illetve a növénytársulások állandóságának és változatosságának fenntartását célzó vizsgálatokra. A program Nyugat-magyarországi illetékességi területe: Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megye. Az ország nyolc begyűjtőjének egyike a Savaria Múzeum.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!