A pénzügyi terv a 2012-es évre 154,8 millió Ft veszteséggel számol. Huber László polgármester szerint a város hiánya a kötelező feladatok támogatásából származik. Az intézmények fenntartására többet fordít a város, mint a hiány összege. Viszont a szorított költségvetés rájuk is vonatkozik, 1,5%-kal csökkentették a költségeket. Iparűzési adóból, kommunális adóból, építményadóból és idegenforgalmi adóból összesen több mint 300 MFt bevétellel számolhat a város.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!