Az ombudsman és hivatalának munkatársai Szentgotthárdon ellátogatnak a kistérségi általános iskolába, s megbeszéléseket folytatnak a helyi alapfokú művészetoktatási intézmény igazgatójával, valamint a szlovén és a német nemzetiségi önkormányzat vezetőivel – tudta meg az MTI. Helyszíni vizsgálatuk során tájékozódnak a Rába állapotáról, megtekintik a heiligenkreuzi ipari park osztrák oldalán tervezett és a magyarok által elfogadhatatlannak tartott hulladékégető majdani helyszínét, az Őrségi Nemzeti Parkban pedig a környezetet veszélyeztető tevékenységekről, legfőképp az illegális hulladékelhelyezés felszámolásáról tájékozódnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!