Lelkes önkéntesek fogtak össze Sárváron, hogy békákat mentsenek a tó felé vezető úton. Nagy László erdőmérnök kereste fel a polgármesteri hivatalt a békák ügyében, a város pedig támogatja az akciót, a szakmai tudást és tapasztalatot a szakértők adják hozzá. A sárvári Tinódi gimnázium tanárai és tanulói is segítik a munkát, és a vadásztársaság is csatlakozott az akcióhoz. A békák most indulnak el téli búvóhelyükről költőhelyükre a tó felé. Odafelé azonban egy forgalmas út vezet. Ezért kezdtek a békamentő akcióba.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!