A városi közgyűlés tudomásul vette a Kemenesvíz Víziközmű Kft. tájékoztatóját, amely szerint múlt év végén lépett hatályba a víziközmű szolgáltatásokról szóló törvény. Ennek értelmében a korábban az önkormányzat által meghatározott vízdíj emelése valamelyest mérséklődik, hiszen a nettó 4 százalékos emelés helyett az új törvény legfeljebb bruttó 4,2 százalékos emelést hagy jóvá. Eszerint a lakossági vízfogyasztás köbméterenkénti díja nettó 273 forintra, a szennyvízcsatorna szolgáltatás köbméterenként 189 forintra módosul.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!