A Vas Megyei Önkéntes Centrum azért indította az akciót, hogy felhívja a figyelmet térségünk gazdag, és őshonos gyümölcsfáira. A mozgalom célja, hogy Vas megye minél több településén létesüljön egy-egy „Tündérkert”, azaz elsősorban őshonos magyar gyümölcsfajtákból álló gyümölcsöskert. A megyei főrendezvény vasárnap 16 órakor lesz Csehimindszenten, ahol 55 őshonos gyümölcsfát telepítenek. Szombathelyen 3 helyszínen alapítanak Tündérkertet a napokban: vasárnap délután a Holnap Házában, valamint hétfőn, a Benczúr utcai óvodában, és a Neumann János Általános Iskolában. Földterület felajánlásával bármilyen intézmény, illetve magánszemély is támogathatja az akciót- mondta el Murai Szabolcs a „Tündérkertünk Vas Megye” program koordinátora.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!