A kerékpárral közlekedők többsége nem veszi figyelembe a rájuk vonatkozó szabályokat és jelzéseket. A Szombathelyi Rendőrkapitányság munkatársai a helyszíni szemlék alapján a leggyakoribb hibának azt tartják, hogy a biciklisek nem a nekik kijelölt kerékpárúton közlekednek, hanem az úttesten. Súlyos problémát jelentenek még a forgalommal szemben közlekedők is. Nem kevésbé balesetveszélyes a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen történő áttekerés sem. A felfestett szakaszon csak tolni lehet a kerékpárt. A rendőrség arra hívja fel a figyelmet, hogy a balesetek elkerülése érdekében a szabályok helyes ismerete nem elég, azok betartása is elengedhetetlenül szükséges.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!