Közel 9 millió Ft-ot spórol meg a város idén, mert nem a saját cégével takarít. Január elsejétől új rendszerben végzik a szentgotthárdi intézmények takarítását. A munkát eddig a közszolgáltató vállalat felügyelte, az idei évtől azonban külső vállalkozóval, egy budapesti székhelyű céggel, de ugyanazokkal a dolgozókkal, akik korábban a közszolgáltató alkalmazásában álltak végezteti el a város a kilenc közintézmény tisztán tartását- olvasható a gotthardtv.hu honlapon. Dancsecs Zsolt jegyző szerint voltak minőségi kifogások az intézményi takarítással az előző évek során. Az új rendszerben eddig ilyen probléma nem merült fel, pedig a személyzet ugyanaz, mint korábban. A város pedig anyagilag is jobban jár, mintha a saját cége látná el a feladatot.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!