Hetedével csökkent az illegális határátlépők száma Győr megyében. Komárom-Esztergomban pedig a 160 elfogás ötszöröse a tavalyinak. Vas megyéből 80 embert akartak Kőszeg térségében átjuttatni Ausztriába - számol be a Hír TV. Az osztrák és a magyar belügyminisztérium megegyezett abban, hogy az illegális határátlépők elleni közös akciókat nemcsak a határ közelében hajtják végre. A brit, a francia és az olasz bevándorlási politika szigorodása miatt egyre inkább Ausztria a bevándorlók célállomása. Sokan az első néhány év után a családot is átszöktetnék.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!