Újra megnyitott a kőszegi hegyekben a hírhedt Szálasi-bunker, először a tv2 Tények stábját engedték be. A háború után az értékeket elhordták, 10 éve próbálkoznak azzal, hogy a látogatók számára újra megnyissák a bunkert. Egy helyi egyesület azt szeretné, hogy a bunker építése közben meghalt zsidó munkaszolgálatosoknak alakítsanak itt ki egy emlékhelyet. Pályázati pénzekből szeretnék látogathatóvá tenni a Szálasi bunkert.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!