Április elsejével lejár a szigorított dohányzási szabályozás betartására vonatkozó három hónapos türelmi idő. Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat már vasárnap több helyen ellenőrzést tart, szabályszegés esetén pedig bírságot is kiszabnak. A dohányzási tilalom betartását már január 1-je óta ellenőrizték, de bírságot csak mostantól szabhatnak ki, ami magánszemélyeknél 50 ezer forintig, intézmények esetében 2,5 millió forintig terjedhet. Vas megyében 500 helyen ellenőrizték a törvény betartását. Az ÁNTSZ tapasztalatai kedvezőek, bár van néhány olyan intézmény, illetve tiltás, aminek a betartása problémát jelent. Ezek leginkább az egészségügyi, illetve szociális intézményeknél merül fel.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!