Megteltek a fürdő területén elhelyezett szemétkonténerek, és már mellettük is halmokban áll a hulladék. Ezt többnyire illegálisan hordják oda. Két éve állították fel a konténereket, annak ellenére, hogy ez nem lenne a helyi közösség feladata. Mára azonban tarthatatlanná vált a helyzet. Egy ürítés 30 ezer forintjába kerül az önkormányzatnak, azonban már nem bírják fizetni a költségeket, ezért úgy döntöttek, elvitetik a tartályokat, kiteszik a szemetet lerakni tilos táblát, és bekamerázzák a területet, hogy tetten érhessék a szabálytalankodókat. A lakossági háztartási hulladékot azonban továbbra is kéthetente szállítják el Borgátán.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!