Tavaly indította el a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége a 6-10 éves gyermekeknek szóló programját. A kezdeményezést a Vidékfejlesztési Minisztérium is támogatja, összesen 21 ezer gyermek számára jut vetőmag csomag – írta a gotthardtv.hu. Vas megyéből eddig kilenc iskola csatlakozott. A közelmúltban a szentgotthárdi Arany János iskola 2. a osztálya elültette a zöldségeket. Borsót, vöröshagymát, karalábét, retket, és sárgarépát – kaptak az egységcsomagban a szentgotthárdiak. A vetőmag akcióval a gyerekek mellett a szülők is megtanulhatják, hogy kis ráfordítással megtermelhető a saját fogyasztású élelmiszer. Az elültetett zöldségek mostantól gondoskodást igényelnek, amit a gyerekek többsége vállalt is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!