2007-ben nyilvánították április másodikát az autizmus világnapjává. Az Esőemberke alapítványon keresztül különböző rendezvényekkel évek óta felhívják a helyiek figyelmét Szombathelyen is a betegségre. Az ARANYHÍD Nevelési - Oktatási Integrációs Központ óvodájában ma délután kettő órától bemutatják az autistákat érintő lehetőségeket, módszereket az óvodás kortól a felnőttekig. Ez utóbbiaknak Szombathelyen a Holnap Háza lakóotthonban biztosítanak lehetőséget az önálló életre illetve a munkára. A vasi megyeszékhelyen egyébként jelenleg több mint 30 autista gyermekkel foglalkoznak – mondta el Horváth Róbert igazgató.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!