Az intézményben az elmúlt 30 évben nagyobb mértékű felújítás nem történt, most az Új Széchenyi Terv támogatásának köszönhetően 220 millió forintot fordítanak a munkákra. A múlt heti projektnyitó ünnepséget követően a mai nappal megkezdődött a kivitelezés – tájékoztatott Kőváriné Fekete Marietta igazgató. A jelenleg málló vakolat helyére az eredeti, építéskori színekkel új vakolat kerül fel, valamennyi ablakot kicserélik, megújulnak a mosdók, a tető, kialakítanak egy fejlesztő termet, megszépül a klubszoba, a tornaterem tetején pedig napelemek biztosítják majd az energiaellátást. A hatékony munkavégzés érdekében két héttel előbb befejeződik a tanítás, szeptemberben pedig már a megújult iskolaépülettel várják a régi és új tanulókat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!