A hét eleje óta fokozatosan erősödik a pollenterhelés - közölte az ÁNTSZ szerdán a hivatalos Facebook-oldalán. Mint kifejtették, a nyírfafélék pollenszórása már túljutott az intenzitás csúcsán, annak koncentrációja azonban még mindig eléri a magas, sőt a nagyon magas szintet is. A gyertyán virágporának mennyisége szintén a magas kategóriába esik. Tüneteket okozó közepes koncentrációban regisztrálták a fűz-, a kőris-, a juhar-, a nyár-, a ciprus- és tiszafafélék virágporát. Ezek mellett pedig már a tölgyfák és a bükkfák pollenszórása is megindult - olvashatjuk itt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!