Több ezren vonultak az utcákra a görög fővárosban azt követően, hogy egy nyugdíjas főbe lőtte magát a parlament épülete előtt a megszorítások miatt - olvasható a BBC oldalán. A helyszínen eleinte csak virágokat helyeztek el és megemlékeztek az emberek, de később mindez erőszakba fordult, többen a rohamrendőrökkel is összecsaptak, Molotov-koktélokkal, amire azok könnygázzal reagáltak. Görögországban megnőtt az öngyilkosságok és a depressziós esetek száma, mióta kemény megszorító intézkedéseket vezettek be - írja az Index.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!