Új eljárás megindítását kérte a tavaly szeptemberi, dabronci halálos áramütés ügyében a Vas Megyei Kormányhivatal munkavédelmi és munkaügyi szakigazgatási szervétől a baleset legsúlyosabb, később a kórházban elhunyt sérült családjának jogi képviselője, Dr. Czeglédy Csaba – értesült az MTI. A Veszprém megyei településen tavaly szeptember végén ketten meghaltak, négyen megsérültek, amikor munka közben áramütés érte őket. A hat munkást szabálytalanul, bejelentés nélkül foglalkoztatták. Az elhunyt 44 éves férfi fia is súlyosan megsérült az építkezésen, és mivel nem volt bejelentve, ezért ő sem kaphatta meg az ilyen esetben járó baleseti táppénzt. Czeglédy szerint az ügy akkor rendeződhet megnyugtatóan, ha a szombathelyi család visszamenőleg is megkapja a neki járó ellátásokat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!