Január óta több száz ellenőrzés tartott az ÁNTSZ az új dohányzási törvénnyel kapcsolatban, de büntetést - amely magányszemély esetén 25-50 ezer, szórakozóhelyek esetében pedig 2 millió forint is lehet - eddig nem szabott ki Vas megyében. Az ellenőrzéseket továbbra is folytatják, elsősorban közterületeken, buszmegállókban. A szakemberek arra hívják fel a dohányzók figyelmét, hogy a környezet védelmében ne dobálják el a csikkeket. A törvény hatására többen a leszokás mellett döntenek - tájékoztatott Dr. Stánicz Éva megyei tiszti főorvos.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!