Április 9-én húsvét hétfőn Jáki Teodóz bencés atya a Krisztuskeresés népszokását eleveníti fel, és szentmisét mutat be hajnali fél hatkor. A török időkre visszanyúló hagyomány szerint az emberek az útszéli keresztekhez indultak vigasztalást keresni. A szokás azoknak az asszonyoknak az emlékét őrzi, akik az eltemetett Jézus sírjához siettek, de a sírt üresen találták. Ez a hagyomány az egyszerű emlékezésen és imádkozáson túl a három szent nap átélésének misztikumát őrzi és idézi fel. A szertartás a Szent Márton templomban és a plébánia udvarán, különböző helyszíneken zajlik.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!