Még 2011 végén úgy döntöttek a városlakók, hogy az Estély bevételével a szentgotthárdi mentőállomás eszközparkjának fejlesztését támogatják. A februárban megrendezett jótékonysági esten több mint 600 ezer forint jött össze. Az összegből a Vas Megyei Mentésügyi Alapítvány többek között egy lapáthordágyat vásárolt a hozzá tartozó szíjazattal, egy gyermekrögzítőt, egy gyermek vákuumsínt, valamint egy infúziós nyomózsákot is. Köcse Tamás vezető mentőtiszt a közelmúltban tartott ünnepélyes átadáson a mentőállomás dolgozóit lepte meg két könyvvel, amelyek a legújabb szakmai ismereteket tartalmazzák. Zárásként a mentők egy mentéstechnikai bemutató során szemléltették az új eszközök használatát.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!