A Honvédelmi Minisztérium, Szombathely önkormányzata, a Vasi Honvéd Bajtársi Egyesülete valamint a Honvéd Hagyományőrző Egyesület szervezésében csütörtökön, Szombathelyen, a Katonatörténeti kiállítás helyszínén, az Aréna út 8. szám alatt, 17 órakor megemlékező rendezvényt, majd a vasútállomáson emléktábla avatást tartanak a Szombathelyi III. Hadtest csapatainak Doni frontra indulásának tiszteletére. Az elnevezés azért Békehíd, mert ugyanezen a napon Voronyezsben Hende Csaba honvédelmi miniszter a csapatok megérkezésére emlékezik.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!