Szelektív hulladékgyűjtés és környezettudatos nevelés a Savariában. Együttműködési megállapodás született a Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Savaria Szakképző Iskolája és a Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi Központ között. A központ az iskolába folyó környezetvédelmi nevelést szakmai háttérrel támogatja, többek között rendhagyó tanórákkal, előadásokkal, az elsőt pénteken tartják majd - tudtuk meg Németh Ritától, az iskola környezetvédelmi nevelésért felelős tanárától. A héten egyébként szelektív hulladékgyűjtőket is kihelyeztek az iskolában, ami szintén kapcsolódik az intézményben elindult ökoprogramhoz. Az iskola tanulói rendszeresen végeznek szemétszedést a város különböző pontjain, valamint az iskola környékén is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!