A hideg talaj hátráltatja a tavaszi vetést Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Vas megyében azonban már vetnek - tájékoztatta Márkus Antal mezőgazdasági szaktanácsadó az MTI-t. Bár a korábbi években a tavaszi vetés csak április közepén indult el, amikor a talaj hőmérséklete már tartósan elérte 8-10 Celsius fokot, az idén viszont már április elején adottak voltak a feltételek a napraforgó és a kukorica vetésére. Összesen 36 ezer hektáron vetik el a kukoricát és silót, a napraforgó vetésterülete pedig a tervek szerint 7 ezer hektár lesz. Márkus Antal összegzése szerint az első tavaszi vetések biztató képet mutatnak, ha kedvező lesz időjárás és lesz elegendő csapadék, a gazdák jó hozamra számíthatnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!