Az önkormányzat módosítja az ebtartási rendeletet, amely szerint a város futballpályájáról kitiltják a kutyákat. A képviselő testület tagjaihoz sok panasz érkezett amiatt, hogy a kutyatartók futtatónak használják a pálya környékét, melynek következtében a kutyapiszok beborította a teljes nézőteret. Ez a helyzet nem csak a környezetszennyezési okokból tarthatatlan, hanem azért is, mert a gyermekek és diákok testnevelésére is szolgáló pályán lévő szennyezés súlyos betegségeket okozhat – áll a polgármesteri hivatal közleményében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!