A városban már működő öt félautomata defibrillátor mellé két újabbat vásároltak, így már összesen hét olyan intézmény van, ahol baj esetén a mentők kiérkezéséig azonnali segítséget tudnak nyújtani az újraélesztésben. Szabó Zoltán, a sárvári mentőállomás mentőtisztje az Isis rádiónak elmondta, hogy fontos lenne, ha a sárváriak tudnák, hogy hol vannak ezek a készülékek, ezért minden fórumot felhasználnak azért, hogy tájékoztassák a lakosságot. A defibrillátor használatára egyébként a mentők tanfolyamokat indítanak, ahol bárki megtanulhatja annak biztonságos üzemeltetését.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!