Lasancz Eszter, a kőszegi Jurisich Miklós Gimnázium diákja nyerte idén a BBC angol nyelvű retorikaversenyét. A győztes a BBC World News támogatásával részt vehet a nemzetközi retorikaversenyén, amelyet május 14. és 18. között rendeznek Londonban. A tizenhét éves Lasancz Eszter a kortársi nyomásnak a fiatalokon jelentkező hatásáról tartott beszédet a hétvégén – tájékoztatták a szervezők közleményben az MTI-t. A versenyt immár második alkalommal rendezték meg Budapesten.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!