A Vas Megyei Agrárkamara megerősítette azt a hírt, hogy a tavaszi vetéseket nem akadályozza, az őszi vetésű kultúrákat azonban megviselte a tartós szárazság. A helyzet az utóbbi időben tapasztalt esőzések miatt sokat javult, a vetés egy része helyrejött, de terméskiesés így is várható, ami az exportálható mennyiséget csökkenti majd, ezzel rontva az agrárkülkereskedelmi mérleget. Vas megyében még nem tudni pontosan, hogy mekkora kárt okozott a szárazság, de az biztos, hogy jobb lesz a termés, mint azt néhány hete várták - mondta el rádiónknak Imre János a Vas Megyei Agrárkamara titkára.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!