Az oktatási kormányzat már dokumentálta, hogy a Savaria Egyetemi Központ lesz a régió tanárképző központja. Az intézménynek ezért a jövőben fejlesztenie kell azokat a szakjait, amelyeken az érettségi tárgyakat oktató szaktanárokat képzi. Dr. Gadányi Károly, a SEK elnöke elmondta, jelenleg a felsőoktatásban létszámstop van, ami azt jelenti, hogy a meglévő erőforrásokkal kell gazdálkodni. Mint fogalmazott: sorsdöntő tanév lesz a következő, de biztató az egyetem jövője. Információk szerint az oktatási kormányzat idén hangsúlyosabbá kívánja tenni a pótfelvételit. Az eljárás a július 24-től várhatóan augusztus közepéig tart. A Savaria Egyetemi Központban Felvételi pont segíti majd a továbbtanulni szándékozókat –számol be az intézmény hírlevele.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!