Az Új Széchenyi Terv keretében nyert 192 millió forint vissza nem térítendő támogatást az Uniriv Kft., amely így új gyártócsarnokot épít, ennek alapkőletétele volt szerdán. A szombathelyi LUK kuplunggyártó egyik legnagyobb helyi beszállítója mára kinőtte telephelyét, ezért vált szükségessé az ötezer négyzetméteres üzemcsarnok megépítése, ahol a gyártócsarnok mellett lesz iroda, raktár, de egy tanműhely is megépül. A zöldmezős beruházásban munkahelybővítés is lesz, a mostani 80 fő mellé újabb 40 gépészt vesznek fel. Ehhez kapcsolódóan a helyi Nádasdy Tamás Szakiskolában a következő tanévtől szerszámkészítő képzés indul.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!