Az MMIK LOGO Ifjúsági Szolgálatának koordinálásával – az esélyegyenlőségi világnap alkalmából rendezik meg az Esélyegyenlőségi Napot pénteken, az Aranyhíd Nevelési-Oktatási Integrációs Központban. Az általános iskolák nyolcadikos tanulói interaktív foglalkozások, játékos feladatok keretében ismerkednek a fogyatékkal élők mindennapjaival. Találkoznak a terápiás kutyák munkájával, a sötétszobában asztalt terítenek, pénzt ismernek fel, a hallássérültek állomáshelyén jelnyelvet tanulnak, majd kipróbálják a kerekesszékben való közlekedést az ülő röplabdát, de megtudhatják, hogyan kell színkottával zenélni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!