A Művészeti Szakközépiskola zenei tagozatára másfélszeres túljelentkezés volt idén, így szeptemberben várhatóan 18-as osztálylétszámmal kezdik majd meg az oktatást. A végzős diákok nagy része zenei pályán tanul tovább, többen Basel, Bécs, Graz és Salzburg zeneművészeti főiskoláin. Az iskolában folyó szakmai tevékenységet jól jelzi, hogy a legtehetségesebb növendékek számos országos közép- és főiskolai, hazai és nemzetközi művészeti versenyen bizonyítottak már. Emellett rendszeresen lépnek fel hangversenyeken, vagy szerveznek jótékonysági megmozdulásokat is. Hétvégén, vasárnap egy emlék hangversenyt tartanak Szombathelyen a Bartók teremben. A szomorú apropó, hogy a régi, volt konzis növendékek közül többen is elhunytak az elmúlt egy évben, rájuk emlékeznek majd vasárnap este 7 órakor – mondta el a hangverseny egyik művészeti vezetője, Paulik Ákos.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!