59-en fagytak halálra a szeptemberi hideg napok óta

Magyarországon ötvenkilencen fagytak halálra szeptember hideg napjai és január 2. között – tájékoztatott a Magyar Szociális Fórum.

Az emberjogi társadalmi szervezet szerint a hajléktalantörvény október 15-i életbe lépése óta 52-en hűltek ki végzetesen. A fagyhalál áldozatainak többsége fűtetlen otthonában halt meg, vagy kórházba szállítása közben, illetve beszállítása után, mert már nem tudtak rajta segíteni.

A Központi Statisztikai Hivatal 2018. decemberben közzétette a 2017. évre vonatkozó adatait arról, hogy hányan haltak meg a

túlságosan nagy hideg hatása

miatt. Eszerint 278-an vesztették életüket. A KSH adataiból megállapítható, hogy 2015-2017 között 684-en fagytak meg az országban. A Magyar Szociális Fórum adatai kis mértékben eltérnek a KSH adataitól. Az MSZF valamivel kevesebb fagyhalál esetről tud, mint ahányat a KSH jelzett.

Közel állnak egymáshoz a KSH és az MSZF adatai a rendszerváltás óta bekövetkezett életvesztésről: 1990 óta nyolcezer-nyolcezer ötszáz ember vesztette életét fagyhalál következtében.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek