Székhelyi-ügy: a helyi Fidesz visszahívná a felelősöket

A Fidesz egri elnöksége tegnap közleményt adott ki a Székhelyi József meghívását elutasító "eszdészes-büdös-zsidózós" ügyben. A jobboldali vezetésű városi önkormányzat kulturális és idegenforgalmi bizottsága egyik tavaly szeptemberi ülésének jegyzőkönyve szerint a fideszes bizottsági elnök arról beszélt: a város lakói közül többen jelezték, nehezményezik Székhelyi József, „a Himnuszt kiforgató” művész fellépését.

Erre a nyári programokat szervező Művészetek Háza Kht. vezetője, Pataki Zsuzsanna vélhetően ironikusan felvetette: szakmai munkájukat megkönnyítené, ha a bizottság listát készítene az Egerben nem kívánatos művészekről. Később az ülésen készített hangfelvételről kiderült: nemcsak listákat emlegettek, de „zsidóztak” is a résztvevők.

A Fidesz egri elnöksége – napokkal az események után – tegnap közleményt adott ki az ügyben. Közlik: megdöbbenéssel értesültek a napvilágot látott hangfelvételek és jegyző-könyvek mondatairól. "Eger nem az a város, ahol ilyesmi elhangozhat, Eger nem az a hely, ahol az ilyen beszéd megtűrt lenne. Az Egri Fidesz elnöksége akárcsak korábban, most is visszautasítja ezeket a mondatokat, még akkor is, ha azok kérdésként vagy cinikus megjegyzésként hangzottak el.

(NOL)

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek