Lakossági bejelentés alapján egy szabadnapos rendőr kedden délelőtt Szentpéterfa külterületén feltartóztatott négy külföldi férfit, akik egy földúton gyalogoltak az osztrák-magyar államhatár irányába. A rendőri intézkedés során kiderült, hogy az elfogott személyek okmányokkal nem rendelkeztek, ezért személyazonosságukat és a schengeni térségben tartózkodásuk jogszerűségét sem tudták igazolni. A Magyarország területére - egy kamion zárt rakterében utazva - illegálisan belépő afgán férfiakat a Szombathelyi Rendőrkapitányságra állították elő, és hamarosan kiutasítják őket az országból.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!