Húsz százalékkal csökkent a munkanélküliség Vas megyében

Közel 20 százalékkal csökkent az idén a regisztrált álláskeresők száma Vas megyében, áprilisban 8.053 regisztrált munkanélküli tartottak nyílván - közölte a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja szerdán az MTI-vel. Áprilisra a gazdasági válságot megelőző szintre mérséklődött a megyében a tartós munkanélküliség. Az álláskeresési ráta 7 százalék alá csökkent, a legalacsonyabb, 5,7 százalék Szombathely vonzáskörzetében a mutató, de Kőszeg és Körmend térségében is alig haladta meg a 6 százalékot. Az új álláshelyek közel 40 százaléka a szombathelyi, további 9-11 százaléka a körmendi, sárvári és a szentgotthárdi kirendeltség vonzáskörzetének munkaerő-piacát érintette.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek