Nem okoz nehézséget a német autógyártás visszaesése az Opel szentgotthárdi gyárának, az amerikai eladások ugyanis bőven pótolják a németországi szállítások csökkenését. A termékek kétharmadát az Egyesült Államokba és a mexikói General Motors-gyárak számára készítik, de tízezres nagyságrendben szállítanak Kínába és Dél-Koreába is. „A május első hetében sikeresen lezajlott próbagyártás is azt mutatja, nincs akadálya annak, hogy decemberben elindítsák a tervezett három motorcsalád közül az első, az 1,6 literes benzinmotor sorozatgyártását” – mondta Solt Tamás, a szentgotthárdi gyár igazgatója. Hozzátette: a termelés felfuttatására készülve a következő három év során további több száz alkalmazott felvételével számol. Az Opel az 500 millió eurós beruházással és négy év alatt nyolcszáz új munkahelyet teremt, így 2015-ben már 1400 embernek ad munkát Szentgotthárdon.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!