2010. július 23-án a Kőszegi Polgári Kaszinó kezdeményezésére Gunter Demnig német művész botlatókövet helyezett el Bass Rezső állatorvos, gyárigazgató, a Kőszegi Kaszinó választmányi tagjának emlékére az utolsó szabadon választott lakhelye, a Kőszeg, árpád tér 13. szám alatti ház előtti járdán. Az egyesület az Auschwitzba deportált kőszegi zsidó közösség tagjaira emlékezett azon a nyáron. Most májusban gyűltek össze újra a borzalmakat elutasító kőszegiek. 1944. május 11-én a kőszegi zsidóságot a báró Schey Fülöp u. 8. sz. gettóba zárták, ahol a környező települések zsidó származású lakosaival együtt 103 főt zsúfoltak össze. Ezen a napon megfosztották Kőszeg polgárságának egy részét a szabadságától, majd június 18-ig, a szombathelyi gettóba hurcolásukig tartották őket rabságban.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!