Elkészült a magyarországi szakasza annak az Ausztriából induló, 150 kilométeres útvonalnak, amely az alsó-ausztriai Semmeringnél, illetve Fischbach városánál kezdődik és Kőszegig tart. A projektre magyar részről - uniós forrásból - 80 millió forintot költöttek –írja a Népszava. Az Őrségi Nemzeti Park Bechtold István Látogatóközpontjának szomszédságában a közelmúltban avatták fel a pályázati támogatásból elkészült szabadidő- és túraparkot. A tanösvényt követve az érdeklődők útba ejthetik a Kőszeg feletti Királyvölgyet, a hamarosan elkészülő Szulejmán-kilátót, a trianoni keresztet, a Kálvária templomot és az egykori koronaőrző helyet is. Az osztrák részről az Alpannonia - vagyis: az Alpoktól Pannóniáig - névre keresztelt projekt keretében eddig már összesen 2,4 millió eurót fordítottak a határon átnyúló turistaút fejlesztésére.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!