A Savaria Egyetemi Központ hallgatóinak egy csoportja saját kezdeményezésre a közelmúltban újra ellátogatott idősotthonokba, valamint középsúlyosan és súlyosan fogyatékos betegeket gondozó szombathelyi intézményekbe, hogy műsorukkal boldog perceket szerezzenek a lakóknak és az ápoltaknak. A hallgatók még 2011-ben, az Önkéntesség évéhez kapcsolódva indították akciójukat, gyűjtésbe fogtak, hogy ne kelljen üres kézzel az intézményekbe látogatniuk: cégeket, intézményeket kerestek meg. A csoport egyik nem titkolt célja, hogy a városban élők felfigyelhessenek arra az értékre, amit a szombathelyi hallgatók képviselnek – számol be a SEK hírlevele.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!