Robbert Leeb heiligenkreuzi apát vezetésével indult meg Nyugat-Magyarország legszebb barokk templomának, a szentgotthárdinak az építkezése, a hozzá tartozó monostorral együtt. A szentgotthárdi ciszterci szerzeteseket 1556-ban Széchy Margit kegyúrnő fegyvereseivel elűzte a városból. Közel két évszázaddal később szerezte vissza az apát a rend számára a szentgotthárdi apátságot. A templom és a ma polgármesteri hivatalként működő egykori monostor őrzi a heiligenkreuzi időszak emlékét. E kapcsolat újbóli felújítása és a jövőbeni együttműködés reményében kereste fel a közelmúltban Huszár Gábor szentgotthárdi polgármester vezetésével egy küldöttség a heiligenkreuzi apátságot – írja a martinus.hu. A felek reményei szerint a mostani találkozás kiindulópontja a jövőbeni szorosabb együttműködésnek, felelevenítve a több száz éves szoros kapcsolatot a heiligenkreuzi ciszterciek és Szentgotthárd között.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!